Нефтохимик 2010 (Бургас) завършиха успешно редовния сезон в efbet Супер Волей.

...

Нефтохимик е убедителен лидер, надви Черно море с 3:1

Нефтохимик 2010 (Бургас) завършиха сполучливо постоянния сезон в efbet Супер Волей. Вицешампионите записаха 18-а победа, откакто се постановиха като домакини над Черно море с 3:1 (25:22, 25:11, 22:25, 25:13), заяви формалният уебсайт на Българската федерация по волейбол. Бургаският отбор приключва постоянния сезон като безапелационен водач.

Воденият от Атанас Петров отбор е решителен на върха с 54 точки (18 победи, 4 загуби), " моряците " са девети с 15 точки (6 победи, 16 загуби).

В днешния мач двамата треньори дадоха опция за изява на множеството си състезатели. Бургазлии потеглиха стремително (4:0) в срещата, след което бяха съвсем настигнати от противника. Нефтохимик още веднъж се откъсна и продължи да господства, като удържа ситуацията до 14:11. Варненци осъществиха серия, оставайки още веднъж покрай противника. В основните моменти обстановката се повтори, само че вицешампионите завоюваха гейма след 25:22. Във втория гейм момчетата на Атанас Петров бяха цялостен хегемон и без проблем усилиха задатъка си. В третия гейм играта бе равностойна до 9:9, само че момчетата на Пламен Христов поеха самодейността и поведоха за първи път в мача. До края те не изпуснаха самодейността, и макар съпротивата на домакините, затвориха гейма в своя изгода. Решителната четвърта част бе напълно под превъзходството на Нефтохимик, който остави противника на 13 точки, и се поздрави с триумфа. Бургазлии потеглиха стремително (4:0) в срещата, след което бяха съвсем настигнати от противника. Нефтохимик още веднъж се откъсна и продължи да господства, като удържа ситуацията до 14:11. Варненци осъществиха серия, оставайки още веднъж покрай противника. В основните моменти обстановката се повтори, само че вицешампионите завоюваха гейма след 25:22.

Във втория гейм момчетата на Атанас Петров бяха цялостен хегемон и без проблем усилиха задатъка си. В третия гейм играта бе равностойна до 9:9, само че момчетата на Пламен Христов поеха самодейността и поведоха за първи път в мача. До края те не изпуснаха самодейността, и макар съпротивата на домакините, затвориха гейма в своя изгода.

Решителната четвърта част бе напълно под превъзходството на Нефтохимик, който остави противника на 13 точки, и се поздрави с триумфа. Най-резултатни бяха Калоян Балабанов, Матей Михайлович и Красимир Георгиев - с по 15 точки (2 блокади) (1 ас) (1 ас, 5 блокади). За противника Симеон Димитров се регистрира с 13 точки.
Източник: novsport.com